علائمی که نشان دهنده ی درد در حیوانات خانگی است.

علائمی که نشان دهنده ی درد در حیوانات خانگی است.
به این مقاله امتیاز دهید

هنگامی که انسان ها احساس درد داشته باشند، آن را بروز می دهند ؛ اما در صورت درد در حیوانات خانگی به ندرت حتی کوچکترین صدایی از آنها در می آید . با این که حیوان خانگی شما نمی تواند صحبت کند ولی اغلب اوقات آنها علامت هایی را به ما می دهند که نشان می دهد ؛آنها از برخی از انواع درد حاد یا مزمن رنج می برند.
برخی از این علائم عبارتند از :

۱-اگر دست یا پای آنها درد گرفته باشد معمولا انرا بلند میکنند تا فشار کمتری روی آن ناحیه باشد.بلند شدن ها یا نشستن های غیر معمول تردید در پریدن دویدن یا بالا رفتن از پله ها.

۲-سکوت و آرامش غیر معمول، بی قراری، بی توجهی و یا بی میل بودن .

۳-ناله کردن ، زوزه، یا به طور مداوم صدا کردن.

۴-گاز گرفتن خود و یا کسانی که در اطراف آنها هستند.

۵-اگر سگ شما درد داشته باشد معمولا تند تند و عمیق تر نفس می کشد.

۶-لیسیدن بخش خاصی از بدن به طور مداوم نشان دادن رفتار های نامتعارف (به عنوان مثال : بیش از حد تهاجمی و یا مطیع بودن )

۷-مشکلات غذا خوردن معمولا در صورت ایجاد درد میل به غذا خوردن در حیوانات کاهش میابد در موارد شدید و طولانی تر شاهد کاهش وزن هم خواهیم بود.

۸-مشکلات خواب بیشتر میخوابد و ممکن است در خوابیدن هم مشکل داشته باشد.

۹-ظاهر آنها نشان می دهد که به دنبال محبت بیشتر از حد معمول هستند .

چه باید کرد؟

چگونه می توانید به حیوان خانگی خود کمک کنید ؟

این یکی از اصلی ترین سوال صدها صاحب پت است اینکه دقیقا چه باید کرد؟؟!
یک محیط آرام و راحت برای او فرآهم کنید؛با خوردن مواد غذایی با کیفیت میتوانید مطمئن شوید که بدن پت شما انرژی لازم برای ترمیم را کسب می کند.
در صورت شک کردن به درد در حیوانات خانگی ، بلافاصله با دامپزشک خود تماس بگیرد. دامپزشک یک ارزیابی کامل پزشکی انجام می دهد که به شما کمک می کند علت درد و راه حل های بالقوه را متوجه شوید .مانند هر وضعیت پزشکی دیگر ، مراجعه به دامپزشک بهترین گزینه در شناسایی و مدیریت درد در حیوان خانگی  شما است.
هرگز از مسکن ها و داروهای انسانی بدون مشورت با دامپزشک برای درمان پت خود اقدام نکنید. مدیریت درد نیاز به تلاش گروهی دارد ، اما نتیجه نهایی آن می تواند یک همراه و همدم شاد و سالم باشد.