یک پیشی کم خرج

یک پیشی کم خرج
۵ از ۱ رای

 

 

هر چند زندگی کردن باگربه ها تجربه ی لذت بخشی است اما این تجربه یکسری هزینه ها هم با خودش دارد. هزینه هایی مثل تهیه ی غذای سالم مراقبت های پزشکی اسباب بازی ها و چیز های دیگر. گاهی این هزینه ها واقعامی توانند کمر شکن باشند. خوشبختانه یکسری راه حل وجود دارد که صاحبان گربه می توانند از طریق آن مقدار قابل توجهی از هزینه ها را کم کنند. راه حل های پیشگیرانه و خریدهای خردمندانه ای که هم باعث می شوند خیلی کمتر از چیزی که معمول است هزینه کنید و هم گربه های سرحال و سالمی داشته باشید.

۱-غذای سالم برای گربه تان انتخاب کنید

غذایی که کیفیت خوبی داشته باشد باعث می شود گربه ی شما سالم سرحال و وزن مناسبی داشته باشد. گربه هایی که اضافه وزن داشته باشند همیشه در خطر بیماری های قلبی و آرتروز اند این بیماری ها اتفاقاکلی هزینه روی دست شمامیزارند.

۲-فعالیت منظم را فراموش نکنید سعی کنید به طور مرتب با گربه تان بازی کنید

گربه ی شما به طور مرتب به این فعالیت ها نیاز دارد ؛با این فعالیت ها علاوه بر اینکه رابطه ی خوبی با گربه ی عزیزتان بر قرار کرده اید کلی از هزینه های دامپزشکی را همکاهش داده ید.

۳-به معاینه ی ماهیانه برای پیشگیری از کک و انگل متعهد باشید

پیشگیری ازبیماری های های انگلی مثل انواع کرم ها و کک ها همیشه خیلی ارزان تر از درمان کردنشان است.با دکتر دامپزشکتان مشورت کنید تا مجصولات لام برای گربه تان را به شما معرفی کند.

۴-مکمل های غذایی را جدی بگیرید

گاهی وقتها گربه ها مشکلاتی مثل آرتروز پیدا می کنند و کلی هزینه روی دست صاحبانشان میزارند؛ با دکتر دامپزشکتان مشورت کنید تا مکمل های غذایی که از این نوع بیماری ها جلوگیری می کنند را به شما معرفی کنند.

۵-معاینه ی سالیانه ی گربهتان را فراموش نکنید

بیشتر بیماری ها اگر زود تر جلوی پیشرفتشان گرفته شود راحت تر و ارزان تر درمان می شوند این کار باعث می شود هم گربه تان زندگی بلند تر و راضی تری داشته باشد هم شما کمتر هزینه صرف مخارج دامپزشکی می کنید.

۶-خرید از فروشگاه های آنلاین

گاهی در فروشگاه های آنلاین (اگر معتبر باشند) به این خاطر که به صورت انبوه محصولات خود را می فروشند و سفارش های زیادی دارند این امکان وجود دارد که ارزان تر از سایر فروشگاه ها محصولاتشان را بفروشند.

۷-خرید دارو ها از مراکز معتبر

اگر احیاناً برای گربه ی عزیزتان نسخه ای نوشته شد ؛سعی کنید از مراکز معتبر خرید کنید تا از سلامت داروی مصرفی و اصل بودن آن مطمئن باشید این کار شما را از هزینه های اضافی و مشکلات جدی تر برای گربه تان در امان نگه می دارد.

۸-واکسن هارا جدی بگیرید

واکسن زدن گربه شما را در مقابل بیماری ها مقاوم می کند ؛مقاوم شدن گربه نازتان در برابر بیماری ها یعنی صرفه جویی در برابر هزینه های بسیار زیادی که ممکن است گربه تان روی دستتان بزارد در مورد واکسن نظر دامپزشکتان راجویا شوید و حتما به این توصیه ها عمل کنید.

۹-گربه تان را در خانه نظافت کنید

اگر برایتان مقدور است مقداری از کارهای نظافتی گربه تان را در خانه انجام دهید این کار باعث کم شدن هزینه های نگه داری می شود اگر اصلاح و کوتاه کردن موهای گربه تان کاری نیست که بتوانید در خانه انجام دهید شاید بتوانید بین دو قرار ملاقات با دامپزشک خودتان ناخن هایش را کوتا یا موهایش را اصلاح کنید.

۱۰-عمده خرید کنید

اگر برای گربه تان دارو یاشامپو یا ضد کک خرید می کنید قطعا خرید به صورت عمده ارزان تر تمام می شود.خرید یک ساله ی شامپو ی ضد کک ٬خرید بسته ی بزرگتر غذای خشک٬یا خرید جای خواب یا ظرف غذای بزرگتر برای بچه گربه ای که در حال رشد کردن است؛می تواند شروع خوبی برای صرفه جویی در هزینه های گربه ی ملوس تان باشد. در این صورت شما علاوه بر اینکه یک تجربه ی بی نظیر زندگی با گربه را از سر می گذرانید به صورت مدیریت شده ای هم می توانید هزینه کنید.