۸ نکته کلیدی برای گذراندن زمستان با پت ها

۸ نکته کلیدی برای گذراندن زمستان با پت ها
به این مقاله امتیاز دهید

۸ نکته کلیدی برای گذراندن زمستان با پت ها

گذراندن زمستان با پت ها
گذراندن زمستان با پت ها

فصل زمستان علارغم زیبایی های آن فرصت بسیار خوبی برای تفریح و حتی قدم زدن با پت شماست. علارغم تمام زیبایی های آن یک چیز برای گذراندن زمستان با پت ها و ما یکسان است که هردو به مراقبت بیشتری نیاز دارند. نگران نباشید پتیمیز یک لیست کامل برای به سلامتی گذراندن زمستان با پت ها برای شما دارد.

۱.داخل یا خارج؟
اگر سگ شما بیشتر اوقات را در حیاط میگذراند به پوشش بدن او دقت کنید اگر کرک های کمی دارد ویا اصلا بدن او کرکی ندارد یعنی محافظی دربرابر سرمای زمستان ندارد و جایگاه گرم تری را برای او فراهم کنید. باید از گرم بودن جای خواب او مطئن باشید جایی که در مقابل مسیر مستقیم باد نباشد و برف و باران پت شمارا آزار ندهد. تنها یک سرپناه به اندازه ی او با سقفی کوتاه که گرما را حفظ کند کافی است. در روزهای بسیار سردتر باید به محل گرمتر و ایمن تری منتقل شود.

۲.غذای زمستونی!
برای گذراندن زمستان با پت ها باید بدانید که برای اینکه انرژی لازم برای گرم ماندن را بدست بیاورند، غذای بیشتری در زمستان مصرف می کنند.هم چنین آب تازه و دائمی هم برای حفظ سلامتی حیوان شما ضروریست. دقت کنید که کاسه ی آب او تبدیل به میدون اسکی کک ها نشود! هم چنین سگ شما علاقه ای به لیسیدن آب یخ زده در زمستان نخواهد داشت.

۳.غذای کم چرب تر؟؟
حیوانات نیازهای غذایی متفاوت تری دارند. آنها با بیشتر خوابیدن انرژی بیشتری در زمستان ذخیره می کنند. سگ ها و گربه ها هم در طول زمستان تحرک کمتری دارند پس باید مقدار غذا را تنظیم کنید.بعلاوه هیچ کس یک حیوان چاق را دوست ندارد.

۴.آدم برفی یخ زده!
بله!یخ زدن یکی از مشکلات مهم در زمستان هست بخصوص یخ زدن پنجه ها وگوش ها.پس خیلی مهمه که سگتون رو برای پیاده روی گرم نگه دارید. بخصوص اگر خارج از خانه می ماند برای اون لباس کلاه و حتی چکمه یا کفش مناسب فراهم کنید.برای گذراندن زمستان با پت ها مراقب هر نوع نشانه و علامتی از سرما زدگی مثل تاول سفت شدن و پوست چسبناک باشید. بعلاوه درست مانند انسان ها سرمای زمستان باعث حساسیت بیشتر پوست حیوانات می شود پس مثل همیشه اونها رو تند تند نشورید! اینکار باعث می شود چربی طبیعی بدن اونها شسته شود. بهتر است در این فصل از شامپوی مخصوص پوست های خشک استفاده کنید. اگر ههنگام پیاده روی متوجه لنگیدن و ناراحت بودن پت خود شدید پاها و لابه لای انگشتان او را به دنبال قطعه های کوچیک یخ بگردید.

۵.نوشیدنیهای کشنده!
ماده ی ضد یخی که در زمستانها برای ماشین ها استفاده می شوند ممکنه برای پت شما خوشمزه به نظر برسه.بخصوص که در زمستان ها بیشتر دم دست هستند ممکنه سگ یا گربه تون رو در حال خوردن و یا لیسیدن اثرات و بقایای ضد یخ جایی ببینید حتی ذره ای از این مواد میتونه برای پت شما کشنده باشه پس سریعاً اون رو پیش پزشک ببرید و یا بهتر پتتون رو از گاراژ دور نگه دارید و هر  قطره ی تصادفی از این مواد رو تمیز کنید.

۶.محلول های نمکی.
شاید شماهم در جایی زندگی می کنید که برای جلوگیری از یخ زدن پیاده رو ها و خیابان ها از نمک و یا محلول های نمکی(سدیم یا کلسیم کلراید) استفاده می کنند که به پنجه های پای پت شما آسیب جدی وارد می کنند.پتتون رو با کفش مناسب از این مواد و سرما محافظت کنید.

۷.لذت رانندگی!
ماشین ها برای حیوانات در زمستان بسیار جذابند.بخصوص برای گربه های یخ زده که به گرمای اگزوز و موتور پناه میارن.قبل از رانندگی مطمئن شوید که بچه گربه هارو از خواب بیدار کردید اونها بعداً،حتماً از این کار شما تشکر می کنن.

۸.تنها در ماشین!
درست مانند تابستان در فصل های سرد سال هم نباید تنها در ماشین بمانند. در این زمان ماشین شما درست مانند یک یخچال عمل کرده و ممکن است با عث سرما زدگی و یا مرگ حیوان شود.پس برای گذراندن زمستان با پت ها از روشن بودن بخاری ماشین و دمای مناسب آن مطمئن باشید.