فروش ویژه یلدای دیجی پارکت

چطور لیس زدن سگ ام به پاهایش را درمان کنم؟

فروش ویژه یلدای دیجی پارکت

چطور لیس زدن سگ ام به پاهایش را درمان کنم؟
به این مقاله امتیاز دهید

لیس زدن سگ ها به پنجه هایشان به طور مداوم نشانه این است که چیزی کوچولوی شمارواذیت می کند که ممکن است چیزی فیزیکی باشد مانند اینکه شئی به انگشتان او چسبیده باشد و یا مشکلی مثل احساس شدید تنهایی و بی حوصلگی باشد.
تشخیص علت لیس زدن سگ ها میتواند به پیدا کردن بهترین راه حل کمک کند. شایع ترین علت آلرژی ست؛ سگ شما می تواند به گرده گل ها مواد شوینده و یا حتی چمن و یا مواد غذایی حساسیت داشته باشد.

علت لیس زدن سگ ها به پنجه هایشان
پنجه ها

 

بررسی

قبل از هر اقدامی ابتدا پنجه ها را به دقت معاینه کنید به دنبال تکه چوب؛هر چیز خارجی جای خراش و یا زخم بر روی پنجه و بین انگشتان او باشید.

پماد
گاهی او تنها به یک پماد خوب نیاز دارد؛مخصوصا وقتی پد های پاهای او خشک ٬تکه تکه شده باشد ویا اثری از خراش داشته باشد.یک آنتی بیوتیک سه گانه با مشورت پزشک انتخاب مناسبی است؛روی پماد را با پانسمان بپوشانید و حواس سگتان را با بازی پرت کنید تا پانسمان را پاره نکند.

حمام پنجه :تمیز کردن روزانه ی پنجه ها می تواند مواد حساسیتزا را از پنجه های سگ شما دور کند.
اگر متوجه شدید لیس زدن سگ شما به علت بی حوصلگی است اورا سرگرم کنید.هروقت شروع به لیس زدن کرد یک اسباب بازی به او بدهید؛با او ورزش کنید٬ توجه کنید که به اندازه کافی بازی می کند و یک اسباب بازی مناسب برای وقت هایی که تنهاست دارد.

تغذیه
گاهی کیفیت نامناسب غذاها به صورت حساسیت های پوستی خودرا نشان می دهد که باعث خارش خشکی و یا التهاب پوستی می شود که عامل لیس زدن سگ به پنجه هایش هست. رژیم غذایی سگ را تغییر دهید٬ تعداد وعده های غذایی را زیاد و مقدار هر وعده را کم کنید .غذای سگ را بگونه ای به او بدهید که برایش چالش برانگیز باشد.از غذایی که حاوی مواد حساسیت زای رایج مانند گندم سویا غلات ومرغ هستند در رژیم غذایی او استفاده نکنید.
بستگی به عامل ایجاد کننده اگر با نظر پزشک خود مطمئن شدید که حساسیت؛ آتوپی ٬همچنین عوامل قارچی و باکتریایی عامل لیس زدن سگ ها نیستند میتوانید به مراقبت های خانگی و اقدامات مفید تحت نظر پزشک روی بیاورید در غیر این صورت آلودگی های باکتریایی و آتروپی نیاز به درمان پزشکی دارند.
گاهی پیشنهاد می کنند که از جوراب سگ استفاده شود که باید مرتب تعویض و تمییز شود تا پنجه های سگ مرطوب و آلوده نشوند ولی این کار توصیه نمی شود.