کوتاه کردن ناخن سگ ها

کوتاه کردن ناخن سگ ها
به این مقاله امتیاز دهید

کوتاه کردن ناخن سگ ها می تواند بسیار آسان باشد اگر که بلد باشید چگونه باید آنرا انجام دهید.

وسایلی که لازم  دارید

۱-ناخن گیر مخصوص: انواع مختلفی از ناخن گیر ها در بازار موجود است ناخنگیر های انبری و یا گیوتینی.استفاده از ناخن گیر های انبری بسیار راحت تر است.
۲-وسایل سرگرمی: با داشتن یک وسیله برای سرگرمی هم میتونید سگ تون رو هنگام کوتاه کردن ناخنش سرگرم کنید وهم یک سرگرمی و بازی برای خودتون باشه.
۳-دارو های بند آورنده ی خون: درمواقعی که ناخن را خیلی کوتاه کنید به کارتان می آیند

استفاده از ناخنگیر

اگر تا به حال از این ناخنگیر ها استفاده نکرده باشید به نظرتان کمی ترسناک می آیند پس تصور کنید که سگتان چه احساسی دارد!! پس حتما چک کنید که تیغ های آن درست کار می کنند. سعی کنید پای سگتان را ثابت نگه دارید ولی آنرا نکشید و یا خیلی محکم در دست نگیرید، تا تمام مراحل راحتتر باشد.می توانید آنرا بخوابانید و یا از کسی کمک بخواهید که آنرا برای شما بغل کند تا راتتر بتوانید ناخن های سگتان را کوتاه کنید.

یکی از کارهایی که به سگ شما خیلی کمک می کند این است که ادای ناخن گرفتن را درآورید؛ بدون اینکه واقعا چیزی ببرید جوری که ناخنگیر را نزدیک پاهایش بگیرید و ادای ناخن گرفتن را درآورید. در روزهای عادی هم اینکار را انجام دهید ونا خنگیر را فشار دهید تا صدای آن در آید این کار باعث میشود که پت شما به این کار بیشتر عادت کند.
هنگام کوتاه کردن ناخن سگ ها سعی کنید پتتون رو سرگرم کنید؛ اینکار را ۱۰ تا ۱۵ دفعه قبل از اینکه کارتان تمام شود تکرار کنید.اگر قبل از گرفت ناخن این کار ها را چندین بار انجام دهید خواهید دید که اینکار برای شما و او عادی تر می شود سپس وقت گرفتن واقعی ناخن هاست.
اصلا نگران نباشید و استرسی هم نداشته باشید اگر استرس دارید مطمئن باشید سگ شما متوجه آن خواهد شد.

چگونه ناخن های سگ را کوتاه کنیم

اول از همه بهترین نکته این هست که توسط یک دامپزشک تعلیم دیده باشید که چگونه باید آنها را کوتاه کنیدنکته ی دیگه که باید به خاطر بسپارید این هست که اگر استرس دارید اینکار را یکدفعه انجام ندهید و یا همه ی ناخن هارا کوتاه نکنید.
همه ی سگ ها نیاز به کوتاه کردن ناخن ندارند بسیاری از نژاد ها ناخن های کوتاهی دارند اما بعضی از نژاد ها مانند داشهوند و تریرها به کمک ما در داشتن ناخن هایی منظم نیاز دارند.
بسته به نژاد و اندازه آن باید هفته ای یکبار و یا ماهی یکبار ناخن های سگتان را کوتاه کنید.
اگر ناخن ها خیلی کوتاه کردید با یک پنبه یا دستمال کاغذی برای چند دقیقه آنجا را به آرامی فشار دهید حتی بهتر از آن از یک محلول بند آورنده ی خون استفاده کنید.  میتونید کاری انجام ندهید ولی خونریزی ممکن است شدید باشد و یا برای ۶-۷ دقیقه هم طول بکشد در این مواقع بهترین راه تماس با پزشک شما خواهد بود.

کوتاه کردن ناخن سگ
کوتاه کردن ناخن سگ

در ناخن های سگ و گربه عروق خونی وجود دارد؛ پس شما باید دقیقا بدانید از کجای آن باید کوتاه کنید در ناخن هایی که سفید و یا بی رنگ هستند. شما می توانید قسمت صورتی را در نزدیک انگشت ها ببینید ؛آنجا درست جایی است که عروق خونی وجود دارند، از آن قسمت کمی جلوتر بیایید؛ اینجا دقیقا همان جایی است که می توانید ناخن هارا کوتاه کنید.
سعی نکنید خلی ناخنگیر را صاف بگیرید کمی آنرا مایل کنید با یک زاویه ی تقریبا ۴۵ درجه بعد از آن هم می توانید دور ناخن را کمی سوهان بزنید.

مطمئن باشید شما برایتان در دفعات بعدی راحتتر می شود.

مطالب بیشتر در مورد سگ ها

مطالب بیشتر در مورد گربه ها