ورود توله سگ های کوچولو

ورود توله سگ های کوچولو
به این مقاله امتیاز دهید

شما هم برای ورود توله سگ کوچولون به خونه مشتاقید و همه چیزو برای ورودش به خونه آماده کردین؟ در این مقاله سعی داریم از نکاتی قبل از ورود سگ کوچولوتون به خونه بگیم

جعبه ی مناسب اندازه

۱.      جعبه مناسب اندازه
سگ ها دوست دارند ؛ راحتی و امنیت ارائه شده توسط فضای آرام خود را داشته باشند. در بهترین حالت، جعبه ای با سه دیوار با یک دروازه ی جلویی، که توله سگ شما بتواند از طریق آن بیرو را ببیند، برای او یک محیط مستقل و امن خواهد بود
اگر خانه ی سگ شما دارای اتاق زیادی باشد، ممکن است در آن دچار حادثه شود اما نباید خیلی هم کوچک باشد که حتی نتواند در آن بشیند یا دراز بکشد. کمی هم ملافه به خانه اش اضافه کنید، حتی میتونید ورق های قدیمی، تی شرت ازحوله ها استفاده کنید بنابراین پت شما چیزی برای خواب راحت دارد و مطمئن باشید که چند اسباب بازی هم برای جویدن دارد.اما بایستی دقت کنید که سرپناه سگ شما برای فصل زمستان هم مناسب هست؟؟

 

 

فنس های جدا کننده

۲.      فنس های جدا کننده
ما توصیه می کنیم این پنل های سیم یا فنس های کوتاه که مناسب حیوانات خانگی هستند، می تواند به هر اندازه و یا شکلی که شما دوست دارید  پیکربندی شوندکه می توانند محدوده ی بازی و قرار گرفتن پت شما رو مشخص کنند پس توله سگ شما به همه ی جای خونه و اتاق ها سرک نمیکشن.

 

 

پد های زیر انداز

۳.      پد های زیر انداز
اینها برای توله سگ هایی که به طور کامل هموز نمی تونن خودشون رو کنترل کنن و هنوز هم اجازه ی بیرون رفتن برای دستشویی رو ندارن ضروری هستند. دیگه با این پد ها نگران خراب کاری پتتون نباشید.

 

 

۴.      جویدن اسباب بازی
توله سگ جدید شما میتونه هر چیزی رو که سر راهش میبینه بجوه! کفش های شما، مبلمان، دی وی دی. مطمئن باشید که به جای وسایل شما مقدار زیادی اسباب بازی برای جویدن داشته باشه و همیشه اسباب بازی هاشو بهش بدید وقتی که سراغ وسایل دیگه میره. توصیه می کنیم با انواع مختلفی از وسایل شروع کنید، مثلا چیزهای مختلف گره خورده یا چندین بسته از استخوان توله سگ، اسباب بازی ها، اسباب بازی های خزدار و توپ های لاستیکی شروع کنید.

 

قلاده

۵.      قلاده مناسب او
حتی اگر توله سگ شما به طور کامل ایمن نیست و به اندازه ی کافی بزرگ نشده و آمادگی رفتن به بیرون رو ندارید، می تونید اون رو به بستن قلاده عادت بدید. مطمئن شوید قلاده مناسب سگتون رو انتخاب کردید و از آماده بودن اون هم مطمئن باشید.

 

 

۶.      اسپری اموزشی سگ
بعد از ورود توله سگ شما به خونه، ممکن است چند موردی وجود داشته باشه که نباید در محدوده ی توله سگ قرار بدید و نباید به اونها نزدیک بشه چیز هایی مثل گوشه های مبلمان شما. اسپری سیب تلخ (یا همون اسپری آموزشی سگ و گربه) می تواند برای بیشتر وسایل خانگی استفاده شود. این اسپری برای انسان ها بی ضرر است، اما سگ ها را می ترساند و دهان کنجکاو آنها را دور نگه می دارد.

 

 

غذای توله سگ و کاسه

۷.      غذای توله سگ و کاسه
این امر واضح است، چون توله سگها باید سه بار در روز غذا بخورند و اغلب اوقات از آب تازه آب استفاده کنند. خرید مواد غذایی حیوان خانگی با کیفیت بالا توصیه شده توسط دامپزشک یا پرورش دهنده و یک کاسه فولاد ضد زنگ از ابتدایی ترین نیاز های سگ شماست (فولاد جمع آوری باکتریش کمتر از شیشه یا پلاستیک است).اگه هنوز نمیدونید چجوری باید به سگتون غذا بدید از اینجا کمک بگیرید.

 

۸.      مواد پاک کننده و ضدعفونی کننده
حتی یک توله سگ آموزش ممکنه در بعضی موارد دچار تصادف بشه  و در جایی تصادفا خراب کاری کنه! در صورت امکان، باید محل آلوده شده ی منزل  رو ظرف چند ثانیه تمیز کرد. تفاوت بین تمیز کننده های آنزیم و اسپری خانگی معمولی شما این است که آنزیم ها و شوینده های مخصوص بوهایی رو که تنها سگ شما می تونه بو کنه را از بین میبرد، و هر امکان یادآوری روکه در هر بخشی خاص از خانه شما وجود داره رو کاهش می ده. از هر تمیزکننده ای که حاوی آمونیاک است دوری کنید – این ماده شیمیایی بوی شبیه به یک سگ را می بخشه و سگ ها دوست دارند در جایی که قبلا علامت گذاشتند قدم بزنند.