باهوش ترین نژاد سگ ها

باهوش ترین نژاد سگ ها
۵ از ۱ رای

صاحبان سگ ها همواره دنبال این هستند که سگ آنها از باهوش ترین نژاد سگ باشد.باهوش بودن سگ ها می تواند در زمینه ها و ابعاد مختلفی بررسی شود.

البته، باهوش بودن سگ بدون آموزش تنها یک توانایی است که اگرتحت آموزش و هدایت قرار گیرد تبدیل به یک استعداد می شود. در حالی که تمام سگ ها قابل آموزش هستند، مهم است که بتوانید توانایی های ذاتی  سگ را درک کنید تا بدانید  چگونه استعداد ذاتی اورا تقویت کرنید تا آنرا بروز دهد.

باهوش ترین نژاد سگ ها

کولی

کولی سگی؛ پر انرژی، مهربان و البته  بسیار باهوش است. کولی  یک سگ گله و بسیار با پشتکار است، ورزشکار، چابک و با نشاط است. کولی ها نیز بخاطر چشمان تیزبینیش معروف است که به تماشای گله و حیوانات دیگر می پردازد.

 

 

پودل

پودل ها بعنوان هفتمین نژاد محبوب سگ ها انتخاب شده است. پودل نه تنها بسیار

باهوش است، بلکه سگی مغرور، فعال. به علت هوش بالای آنها، پودل ها به راحتی می توانند برای ردیابی، شکار  آموزش ببینند. در واقع، پودل سگ ملی فرانسه است که در آن آنها برای اولین بار به عنوان retrievers استفاده می شود.(سگی که با شلیک بدنبال شکار رفته و انرا نزد شکارچی بر می گرداند)

ژرمن شپر

جای تعجب نیست که ژرمن دومین نژاد محبوب سگ است زیرا آنها شجاع، با اعتماد به نفس وباهوش هستند. آنها همه کاره وعالی هستند و در بسیاری از موقعیت های تخصصی مانند سگ پلیس یا سگ های زنده یاب استفاده می شوند. ژرمن ها به شدت وفادار به خانواده هستند که رفتار آنها با بچه ها عالی است.

 

 

گلدن رت ریور

سگ های ورزشکار باهوش، و بسیار دوستانه هستند. گلدن ها کار خود را از صمیم قلب انجام می دهند و سعی می کنند آنرا به بهترین شکل انجام دهند، چه شکار باشد، چه به عنوان سگ راهنمای نابینایان، جستجوی و نجات، و یا صرفا فقط یک دوست باشند.

 

 

دوبرمن

علاوه بر قدرت، استقامت و سرعت، دوبرمن دارای مهارت هایی هست که لازم است برای آموزش به عنوان یک سگ پلیس یا سگ جنگی مورد استفاده قرار گیرد. حتی یک مجسمه ی برنز با عنوان “همیشه ” در گورستان جنگی در گوام وجود دارد که به افتخار سگ ها – عمدتا دوبرمن ها – که در خدمت جنگ دوم Guam در سال ۱۹۴۴ در خدمت بودند.

 

شتلند

شتلند اساسا یک سگ کولی مینیاتوری است. آنها سگ های گله دار و باهوشی هستند که دوست دارند ترفندهای جدید را یاد بگیرند و با بچه ها بازی کنند. Sheltie با خانواده هایشان مهربان و وفادار هستند.آنها همچنین محافظان بزرگی هستند، زیرا آنها نسبت به غریبه ها حساسند و حتی ممکنه حمله هم بکنند.

 

 

لابرادور

علاوه بر این که باهوش است، رفتاری ملایم و دوستانه هم دارد، لابرادور نیز محبوب ترین نژاد سگ در ایالات متحده است. به عنوان سگ راهنما و زنده یاب بسیار محبوبند.

 

 

 

 

پاپیلون

پاپیلون هشیار، با رفتاری دوستانه و سگی خوشحال است. پاپیلون به معنای “پروانه” به فرانسوی است، و این اسم به دلیل این گوش های شبیه پروانه به او داده شد. پاپیلون ها خجالتی و پرخاشگر نیستند و به خصوص ورزشکارانی سریع و چند منظوره هستند که می توانند برای انجام انواع کارها آموزش ببینند.

 

بلادهوند

Bloodhoundبرای چهره بلند چین افتاده  و چروک و گوش های بی نظیرافتادشون شناخته شده هستند، اما به خاطر رفتار مستقل بودن، حس کنجکاوی و دوستانه ای که دارند محبوب هستند. تا جایی که قدرت بویایی آنها از قرن سوم شناخته شده بود.

 

 

روتوایلر

روتوایلر یک سگ گارد وفادار، دوست داشتنی است که عاشق کار کردن است. به همین دلیل، روتوایلرها بهترین برای خدمت کردن، سگ های پلیس، سگ های درمانی و همراهانی محترم هستند.

 

 

این که آیا سگ شما یکی از باهوش ترین نژاد سگ ها هست یا خیر، به یاد داشته باشید که هر صاحبی می تواند سگ خود را با صبر، مهربانی و انرژی  بدون توجه به نژاد یا سن سگ آنرا آموزش دهد.